Henrich Burdiga

Konateľ, pekáreň UNI, Košice

51 rokov

Košice - Juh

Kandidujem

Vzdelanie

Kontakt

burdiga@uni.sk

O mne

Líder Nezaplatím EEI ani cent, podnikateľ, ale hlavne občan – rodený Košičan.

Vyrastal som v centre Košíc na Roosweltovej ulici. Mladosť a školské časy som prežil na sídlisku Terasa a až donedávna som býval v mestskej časti Juh. Kynológia bola odjakživa spätá s celou mojou rodinou a aj sám som v Kynologickej organizácii pracoval. Tento koníček žiaľ musel ustúpiť mojim podnikateľským aktivitám, ale som si istý, že láska ku psom ma neopustí nikdy.

Začiatky môjho podnikania neboli ľahké a keďže pochádzam zo skromných pomerov, všetko som si musel poctivo zarobiť vlastnými rukami a rozumom. Po viacerých rokoch skutočne tvrdej driny a odriekania sa mi podarilo vybudovať pekáreň UNI, ktorá je v posledných rokoch hodnotená ako najúspešnejšia remeselná pekáreň na Slovensku v rámci udeľovania značky kvality pre slovenské výrobky. Mňa aj zamestnancov našej pekárne to veľmi teší a zaväzuje aj naďalej vyrábať pre Košičanov kvalitné a zdravé pekárenské a cukrárenské výrobky.

13.6.2016 som sa zúčastnil neslávneho zasadnutia mestského zastupiteľstva. Arogantné a povýšenecké správanie vtedajšieho vedenia Košíc na čele s primátorom Rašim a ignorácia občanov ma nahnevali natoľko, že som s Ladislavom Strojným a ďalšími aktivistami nasledujúci deň založil občiansku iniciatívu Nezaplatím EEI ani cent a spoznal vtedy ešte len miestneho poslanca, teraz už starostu, Ladislava Lörinca. Takto sa zo mňa stal chtiac-nechtiac občiansky aktivista.

V roku 2018 som bol zvolený do mestského zastupiteľstva. Napriek enormnej snahe sa mi však kvôli vedeniu mesta nedarilo posúvať v mojich nosných témach (EEI a asanačka). Keďže som vždy konal priamo, považoval som za korektné odstúpiť a mandátu poslanca som sa vzdal.

Veci verejné ma však stále zaujímajú a osud Košíc mi nie je ľahostajný. Keď ma nedávno Lacovia (Lörinc a Strojný) oslovili s myšlienkou založiť mestskú stranu, nemuseli ma dlho presviedčať. Nemám v aktuálnych voľbách žiadne politické ambície, ale tento projekt som sa rozhodol aktívne podporiť. Spájať nielen nezávislých kandidátov, ale aj odborníkov z rôznych oblastí, ktorí by radi pomohli rozvoju Košíc, je viac ako potrebné. Košičania by mali mať alternatívu ku klasickým politickým stranám, aby mali konečne koho voliť. Drvivá väčšina dnešných politikov bojuje proti všetkému i navzájom proti sebe, Košická strana prichádza bojovať ZA Košice a ZA Košičanov.

Spôsob doručenia podpisových listín:

» vhodiť do našich schránok na adrese: Košická strana, Sofijská 4 040 13 Košice – Ťahanovce alebo na adresu Košická strana, Bauerova 2, 040 23 Košice

» poslať poštou na rovnakú adresu (náklady na poštovné preplácame)

V prípade, že podpisové listiny neviete poslať alebo doniesť, napíšte mi email a dohodneme sa na termíne ich vyzdvihnutia.

Ďakujeme Vám za Vašu dôveru, podporu a každý jeden podpis. Vážime si to.